Online Ödeme

YAYINLARIMIZ

Yunanistan’da Gayrimenkul Edinme Yoluyla Oturma İzni Ve Yatırım İmkanları

Yunanistan’da gayrimenkul edinme yoluyla çok ciddi fırsatlar yakalamak mümkün. Bu ülkede  birkaç yıl evvel uygulamaya konan Golden Visa adı verilen program ile hem oturma izni almanız, hem Avrupa Birliği vizesini cebinize koymanız ve hem de ciddi bir gelir elde edebileceğiniz yatırım fırsatlarını yakalamanız mümkündür.

Mülk edinme yoluyla şu 3 önemli fırsatı birden elde etmeniz mümkün hale gelmiştir ;  Birincisi Yunanistan’da oturma izni, İkincisi Avrupa Birliği Schengen Ülkelerinde Vizesiz seyahat imkanı ve son olarak Euro bazlı yatırım yapmak ve ciddi gelir elde etmek artık çok uzağınızda değil..

Golden Visa Programı Nedir ?

 1. Yunanistan’da gayrimenkul edinme yoluyla yatırımcılara oturma izni verilmektedir. En önemlisi, bu izin geçici değil, kalıcı bir izindir.
 2. Oturma izni ilk seferinde 5 yıl olarak verilmektedir ancak devam eden yıllarda gayrimenkul yatırımının devamı halinde ömür boyu yenilenme garantisi mevcuttur.
 3. Bu oturma vizesi sayesinde aynı zamanda Avrupa Birliği’nin ortak vizesi olan Schengen vizesi almak için koşturmaya gerek kalmıyor. Süresiz Schengen Vizesi de almış oluyorsunuz ve bu sayede Yunanistan’da olduğu gibi, aynı zamanda diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de serbest dolaşım hakkı kazanılmaktadır.
 4. Diğer Golden Visa programlarından en önemli farklarından biri de tüm aile için uygun bir programdır, çünkü sadece mülk sahibi değil, eşiniz, 21 yaş altındaki çocuklarınız, anne ve babanız ile eşinizin anne ve babası da bu bir tek mülk edinme yöntemi ile birebir aynı oturma izninden yararlanabilmektedirler.
 5. Bu sayede tüm aile fertlerinizle hiçbir sınırlamaya tabi olmaksızın Yunanistan’da, efsane güzellikteki adalarında ve Avrupa Birliği tüm schengen bölgesinde elinizi kolunuzu sallayarak dolaşma hakkına kavuşuyorsunuz.
 6. Tek bir gün bile ikamet etme zorunluluğu yoktur. Satın aldığınız evde oturmak zorunda değilsiniz, kiraya vermeniz de mümkündür. Kira geliriniz üzerinden 12.000 Euro’ya kadar yalnızca %15 gelir vergisi ödersiniz.
 7. Hepsinden önemlisi mülk alımı aslında Yunanistan’ da ciddi bir yatırım imkânı da sunuyor.  Ekonomik kriz sebebiyle ciddi şekilde düşen fiyatlar, çok değerli gayrimenkulleri çok hesaplı şekilde alma şansı sağlıyor.   Örneğin 10 sene evvel 400-450 bin Euro olan bir gayrimenkulü 250- 280 bin arası almak mümkündür.
 8. Uluslararası finans kuruluşlarının raporlarına göre önümüzdeki yıllarda 2025 yılına kadarki süreçte gayrimenkul fiyatlarında ciddi yükseliş eğilimi mevcuttur ve bu da yatırımcısına Euro Bazında önemli bir gelir de vadediyor. Buna bir de kur farkı ve kira geliri de eklendiğinde çok daha ciddi bir gelir elde etmeniz de mümkündür.
 9. Bu program benzerleri içinde en düşük bütçeli programdır. İspanya’da 500.000 Euro, Portekiz’de 350.000 Euro olan benzer programlara rağmen, Yunanistan’da Golden Visa programından yararlanmak için yapılması gereken gayrimenkul yatırımı sadece 250.000 Euro’dur.
 10. Dilerseniz, toplamı 250.000 Euro olmak kaydı ile küçük miktarlarda birden fazla gayrimenkul alarak amacınızı yavaş yavaş gerçekleştirmeniz veya birden fazla yatırımcı her biri en az 250.000 Euro koymak kaydıyla, ortak olarak çok daha büyük bir gayrimenkul satın alarak da yapmak mümkündür.
 11. Atina şehir merkezinde kiralar semtine, konumuna, binaya, daireye, m2sine göre değişmekle birlikte ortalama bir dairenin kirası aylık 800 – 1.200 Euro arasındadır.  Basit bir mantıkla yıllık ortalama kira geliriniz 10-12.000 Euro olacaktır. Bunun anlamı 5 yıl içinde yatırımın %20’si kira geliri olarak size geri dönmektedir.
 12. Dilediğiniz zaman gayrimenkulünüzü satarak istediğiniz şekilde ülkemize veya bir başka yerde dilediğiniz bankaya transfer edebilirsiniz. Böyle bir durumda vergisel açıdan son derece avantajlı olur, sadece alım satım arasında bir değer artışı söz konusu ise bunun vergisini ödersiniz.

Yunanistan yılın 300 günü güneşli havası, damak tadımıza uygun yemekleri ve müziğinden, sıcak kanlı insan yapısına kadar bizden biri diyebileceğiniz mekanlarla ve insanlarla dolu. Avrupa Birliği izni ile ancak belli bir süre için devam eden bu program kapanmadan, yararlanan şanslı insanlar olmak isterseniz bize ulaşın, detaylar hakkında sizi bilgilendirelim.

K&P Legal Hukuk Bürosu Atina ofisindeki tecrübeli Avukatları ve çözüm ortağı olan ülkenin son 10 yıldır tartışmasız 1 numaralı Emlak Şirketi ile size ihtiyacınıza ve gelirinize uygun, en doğru, en güvenilir ve risksiz yatırım imkanını sunuyor.  Baştan sona hukuksal destek ve detaylar için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir.

Güncel haber ve makalelerimize ulaşabilirsiniz.

error: