Online Ödeme

eKİBİMİZ

Erdal KARDAŞ

Avukat - Kurucu ve Yönetici Ortak

1967 Nazilli doğumludur. İzmir Bornova Anadolu Lisesi İngilizce Bölümü (1985) ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi (1989) mezunudur.

İskoçya’da Edinburgh Üniversitesi Hukuk Fakültesinden sertifika sahibidir. Ayrıca Goethe Enstitüsü’nde Almanca Dil Eğitimi almıştır.

İzmir Barosu, Türkiye Barolar Birliği ve Uluslararası Barolar Birliği (IBA) üyesidir. Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA- Am Cham İzmir) üyeliği, bir dönem yönetim kurulu üyeliğini, İzmir Şube Genel Sekreterliğini ve iki dönem de denetim kurulu üyeliğini yapmıştır.

İzmir Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı üyesi olup, aynı zamanda mütevelli heyetinde yer almaktadır.  Türkiye Barolar Birliği Dış İlişkiler Komitesi üyeliği yapmış,  Selanik’te yapılan Balkan Barolar Birliği toplantısında ülkemizi temsil etmiştir. Bir süre merkezi Brüksel’de bulunan Uluslararası Genç Avukatlar Birliği (AIJA) üyeliği de yapmıştır.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Danışma Kurulu üyesi ve Yönetim Kurulu Hukuk Danışmanı, aynı zamanda Sanayi Odası Endüstriyel İlişkiler Komitesi üyesidir. Bahsi geçen bu komitenin eğitim grubunda da uzun yıllar görev almış, İş Hukuku, İş Sağlığı ve Güvenliği Hukuku, Çalışma Mevzuatı, Endüstriyel İlişkiler  ve Uygulamaları üzerine sayısız eğitim seminerleri vermiştir.  Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası ile İzmir İtalyan Ticaret Odası üyesidir.

2015 yılında Türkiye Barolar Birliği ve İzmir Barosu tarafından verilen Avukatlık mesleğinde 25. yıl şeref plaketini almıştır.

Kurucusu olduğu K&P Legal Hukuk Bürosunda yönetici ve avukat olarak çalışmaktadır.  Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Uluslararası Şirket Birleşmeleri ve Satın Almaları, Yabancı Sermaye Transferleri, Uluslararası Hukuk, Sözleşmeler Hukuku, İş Hukuku, Sendikalar Hukuku ve Toplu Sözleşme mevzuatı üzerinde çalışmakta, ağırlıklı olarak uluslararası şirketlere danışmanlık yapmaktadır.

Çok iyi derecede İngilizce ve ayrıca Almanca bilmektedir.  Aynı zamanda, İngilizce dilinde Yeminli Tercümandır

error: